پس از برگزاری اولین دوره مربیگری ورزش سالمندان، دومین دوره این رویداد باهدف تربیت نیروهای متخصص برای ورزش سالمندان در بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.
دکتر حامد عباسی عضو هیات علمی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، رئیس کمیته توسعه ورزش و فعالیت بدنی سالمندان کشور و عضو هیئت مدیره انجمن مرکزی با بیان اینکه امروزه توجه گستردهای به توسعه فعالیتهای بدنی و ورزش در سالمندان در سطح دنیا معطوف شده است اظهار کرد: اهمیت افزایش کیفیت زندگی و پیشگیری از مشکلات و عوارض کم‌تحرکی در سالمندان در کنار شرایط و بیماریهای ویژه افزایش سن باعث شده است، تجویز تمرینات ورزشی برای سالمندان نیاز به علم و تخصص ویژه داشته باشد.
وی گفت: این دوره شامل سه روز آموزش آنلاین (6 تا 8 بهمن‌ماه 1400)، سه روز آموزش حضوری در تهران (13 تا 15 بهمن‌ماه 1400) و آزمون پایان دوره و 30 ساعت کارورزی خواهد بود.
دکتر عباسی افزود: شرکت‌کنندگان در این دوره مواردی همچون: تغییرات و نیازمندی‌های ساختاری، فیزیولوژیکی، روانی، شناختی، حرکتی و تغذیه‌ای سالمندی، بیماری‌های شایع سالمندان، ارزیابی و غربالگری پیش از شرکت در فعالیت بدنی سالمندان، ارزیابی و پایش آمادگی جسمانی عمومی و عملکردی سالمندان، ارزیابی روان‌شناختی و شناختی سالمندان، اصول طراحی برنامه تمرینی برای سالمندان، روان‌شناسی مربیگری سالمندان، تغییر رفتار در سالمندی، ملاحظات فعالیت ورزشی برای بیماری‌های سیستم عصبی- عضلانی- اسکلتی، ملاحظات فعالیت ورزشی برای بیماری‌های سیستم قلبی - عروقی و متابولیک، تمرینات عملکردی، تمرینات تعادلی گام برداری، تمرینات چند حسی، ادراکی-شناختی، پیلاتس، بادی پرکاشن، بازی و سالمندی، کمک‌های اولیه و آسیب‌های ورزشی سالمندان را فرامی‌گیرند.
او گفت: مشارکت کمیته توسعه ورزش و فعالیت بدنی سالمندان فدراسیون ورزش همگانی، پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، انجمن علمی آسیب‌شناسی و حرکات اصلاحی حاکی از غنای محتوای علمی و کاربردی این دوره دارد و می‌تواند درزمینهٔ افزایش سطح دانش مربیان و نیروهای متخصص فعال در حوزه ورزش سالمندان بسیار تأثیرگذار باشد.
علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام در این دوره به نشانی زیر بخش مربیگری مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با مسئول هماهنگی و ثبت‌نام به شماره 09107782634 تماس حاصل نمایند.

لینک ثبت نام